Jdi na obsah Jdi na menu
 


VCU  2011


Česká Třebová – VCU
Poslední závod před prázdninovou přestávkou se odehrál v netradičním prostředí (náměstí) a na netradičním povrchu (asfalt). Výkon mužů 18,40 po nevydařeném sestřiku se zpočátku jevil jako špatný. Když ale postupně postihly podobné problémy všechny naše konkurenty tak z toho nakonec bylo cenné 3. místo. Holkám se znovu příliš nedařilo. Sice to nebylo takové trápení jako v Rotneku ale 7. místo za čas 21,61 je daleko za možnostmi našeho družstva.
Po ligové pauze která skončí 20.8. se rozjede šňůra posledních pěti soutěží která určí vítěze v jednotlivých kategoriích. V ženách si Orlické holky i přes jednu diskutabilní diskvalifikaci závodí svoji vlastní ligu a naše, aktuálně třetí ženy, bojují spíš jen o druhé místo. V mužích je situace mnohem vyrovnanější. Naše družstvo je sice aktuálně na prvním místě ale na jakékoliv zaváhání čeká hned pětice soupeřů a během dvou či tří soutěží může být pořadí zcela opačné.
Věřme že se oběma našim týmům budou chyby a problémy vyhýbat a že 17. září bude v Nekoři co slavit.
 
 
Červená – VCU
U sousedů v Rotneku pokračovali muži sbíráním druhých míst. Tentokrát to bylo za výkon 17,40 na sklopky. Ženy na svůj předchozí výkon nenavázaly a po nenapojení béčka na rozdělovač získaly za čas 31,97 pouhý jeden bod.
 
Dolní Třešňovec – VCU
Zelený pohár proběhl už tradičně na nástřikové terče za velmi příznivého slunečného počasí a zejména v ženské kategorii se děli věci dosud nevídané. Nejprve se ale na start postavili muži a těm našim to sedlo tak že z toho byl nový osobní rekord 21,31. O radost z vítězství nás letos už podruhé na nástřik připravilo Bystřecké B ale i body za druhé místo mají velkou cenu. V ženské kategorii byl domácími závodnicemi hned na úvod překonán ligový rekord jehož hodnotu pak ještě vylepšily Orličačky. V překonání rekordu platného pro tuto soutěž se nedaly zahambit ani naše holky a výkonem 21,71 si stejně jako muži vylepšily osobáček. Stejně jako muži braly body za 2.místo a k tomu ještě 5ti bodový bonus za rekord.
 
Mladkov – VCU
Dvoukolový závod na rychlé trati sliboval parádní výkony což bohužel neplatilo o našem mužském družstvu. V prvním kole vypadl kotouč levému proudaři a napodruhé se pro změnu příliš dlouho trefovala dírka vpravo. Výsledný čas 19,16 a zisk pouhých čtyř bodů byl naším nejhorším letošním výsledkem. Z úplně jiného soudku byl výkon žen které sice nestačily na na suverénky letošního ročníku z Orlice ale parádním časem 17,78 si vytvořily nový osobní rekord na sklopky.
 
Bystřec – VCU
Na Bystřeckém závodišti panovaly od začátku do konce velmi těžké podmínky způsobené vytrvalým deštěm. Nízkého startovního čísla dokonale využili muži a výkonem 17,91 si řekli o první letošní vítězství. O to se nakonec museli podělit s Kunčicemi ale na plném bodovém přídělu to nic nezměnilo. Jen o stupínek níže skončily ženy. Výkon 19,58 byl v daných podmínkách velmi dobrý a desetibodový příděl velmi potřebný.
 
Černovír – VCU
Další nástřiková soutěž mužům sice nevyšla tak dobře ale čtvrté místo za výkon 23,83 rozhodně nebylo k zahození. Holky dopadly o poznání hůř když se na jejich pokusu podepsal nevyzpytatelný vítr. Po dlouhém nástřiku si za čas 31,11 odvezly pouhý jeden bodík.
 
Horní Třešňovec – VCU
Druhá ligová soutěž proběhla na nástřikové terče a pro muže byla i v této vísce upravena na standartní vzdálenost (3B). Muži potvrdili svoje zkušenosti na nástřiky a výkonem 21,52 si o 3setinky vylepšili osobáček za což získali 17 ligových bodů (2. místo). Hezkým pokusem se blýskly také ženy které rozsvítily terče v čase 24,36 a obsadily 3. místo.
 
Trnov – Východočeská liga
Do vesničky na Rychnovsku se vypravili pouze muži a ani tentokrát to nebylo nic moc. Opět prostřik a čas 18,42 (15. místo).
 
Kunčice - Extraliga , Východočeská liga
Soutěž u našich sousedů se tentokrát nezapočítávala do okresní ligy a tak jsme ji pojali jako trénink formou závodu. Po ne příliš povedeném sestřiku pravého proudu obsadili muži v nadupané konkurenci 27. místo s výkonem 18,69. Ani ženy se moc nepředvedly a časem 20,49 obsadily konečné 15. místo.
 
Maršovice - Žďárská liga
Návštěva mužského týmu v těchto končinách měla především společenský charakter. Našim kamarádům z Maršovic jsme oplatili jejich účast na dvou ročnících našich Ligových dozvuků. Samotný sportovní výkon ale nebyl nijak oslnivý. Po nenapojení béčka na rozdělovač z toho byl čas 23,48 který stačil až na 24. místo.

 

 

Okrskové kolo PS    14.5.2011                               

Okrskové kolo proběhlo v Orlickém areálu na Ostrově a barvy našeho sboru hájilo pouze družstvo mužů v kategorii veteránů. Po páteční poradě a suchém nácviku zadních řad jsme nastoupili na start jako druzí. Ligový předek zvládl svůj úkol bez problémů které se bohužel nevyhnuli dvojici Láďa + Láďa. Košík se nějak zvrtnul a i když do kádě doputoval uznatelným způsobem tak další snaha o jeho došroubování v kádi skončila nezdarem. Z kádě ven byl vyzvednut koš samostatně což bylo ohodnoceno červeným praporkem v rukou hlavního rozhodčího. Jen pro zajímavost byl čas 25,2.

.

 

VCU  Vysoké Mýto     8.5.2011                           

Ligový ročník 2011 odstartoval soutěží ve Vysokém Mýtě. Jako obvykle ze dvou základen a jako obvykle dvoukolově. Muži předvedli dva vyrovnané pokusy které se nijak nelišili od těch kterými zakončili loňskou sezonu a které byly k vidění při letošních trénincích. 17,67 z kola prvního se napodruhé povedlo ještě vylepšit na konečných 17,48 !!!  V konečném hodnocení to znamenalo 4.místo když od třetího nás dělila pouhá jedna setinka, od druhého 11 setinek a na vítěze chybělo 0,28s.

Ženám se první kolo příliš nevydařilo a výkon 20,05 byl daleko za očekáváním. Vše ale bylo napraveno v kole druhém kde si holky vyrovnaly osobní maximum a s časem 18,33 obsadily druhé místo. Za zmínku v této kategorii stojí výkon vítězných Orličaček který byl tak trochu z jiné ligy. Čas 17,50 je novým rekordem VCU.

Výsledkově tedy nebyl vstup do sezony tak oslnivý jako loni ale výkony obou našich družstev jsou dobrým příslibem do dalších závodů.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář