Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soutěže 2010

Obrazek

.

.

.

VCU Nekoř

Nekořské závodiště se už tradičně stalo místem posledního závodu celého ligového ročníku  oba naše týmy sem přijeli bojovat o titul. Uvolněnou náladu obou týmů a chuť porvat se o výsledek podpořilo válečné malování na tvářích. Šlo o všechno a tak se taktizovalo už před samotným závodem, Bystřečtí muži se ve startovním pořadí posunuli až za nás na což jsme reagovali úplně stejně. Po tomhle úsměvném předkrmu přišel na řadu hlavní chod mužské kategorie. Bystřáci nasadili laťku na hodnotu 22,84.  O několik minut později jsme na to odpověděli výkonem 22,34 a poté hypnotizovali časomíru ve snaze zastavit ji někde mezi těmito hodnotami při pokusech ostatních soupeřů. Jedině to by nás posunulo na nejvyšší  stupínek. Bohužel nestalo se, a tak jsme i přes vítězství v soutěži skončili na druhém místě v lize.

O něco později zasáhlo do bojů naše druhé,o to však žhavější želízko v boji o titul. Výchozí pozice žen byla parádní a stejně parádní byl i výkon který předvedly. Čas 24,23 byl neřešitelným problémem pro Rybnou která startovala o chvíli později a která je jako jediná mohla naše holky ohrozit. Dlouho očekávaný a letos hodně reálný cíl byl splněn. Družstvo žen poprvé v historii ligy vyhrálo !!!!

 Vítězný double který sezonu na Orlici odstartoval , ji symbolicky také ukončil a zbývající čas strávený v Nekoři, to už byla jedna velká oslava. Tak užívejme si !!!

VIDEO ZDE

.

VCU Lanšperk

Předposlední závod ligy v podhradí Lanšperské zříceniny znovu zpřeházel pořadí na prvních místech tabulky v obou kategoriích.  Muži byli stejně jako loni nažhaveni k atakování rekordního času a stejně jako loni z toho byl výkon daleko za hranicí možností. Na čase 16,64 se podepsalo Michalovo tvrdé přistání u základny které nezapůsobilo dobře na zbytek týmu a následný Bankéřův nástřik který byl o nějakou tu desetinku delší než by bylo třeba. Díky tomuhle výkonu jsme přišli o slibně vyhlížející náskok v tabulce a propadli jsme se na druhé místo. Ztráta činí 4 body a pokud chceme ligu vyhrát musíme získat o 5 bodů víc než vedoucí Bystřec.

Zcela opačně se dařilo holkám. S vypůjčenou proudařkou z Orlice se jako jediné dostali pod 19ti sekundovou hranici (18,90) a když následně svůj pokus nezvládli  Rybeňačky  a ještě hůře Rotnečačky, znamenal tento výkon vítězství v soutěži a posun do čela tabulky.

Před závěrečnou soutěží tedy můžeme konstatovat že oba naše týmy skončí v letošním ročníku nejhůř na druhém místě což je samo o sobě uklidňující. Holky mají případné prvenství zcela ve svých rukou. U mužů je situace trochu komplikovanější ale nikoliv neřešitelná, vše ale záleží i na výkonech soupeřů.

Tak jdeme na to, vezmem Nekoř útokem a to by bylo aby nebylo J.

VIDEO ZDE

.

VCU Lanškroun

Liga se nezadržitelně blíží ke konci a za dva týdny už budeme znát nové celkové vítěze. Jedenáctou kapitolu třináctidílného seriálu napsala Lanškrounská soutěž a v zápletce o celkové prvenství jsou „namočena“ obě naše družstva. Počasí i tentokrát hodně znepříjemňovalo závodníkům život a terén na kterém se závodilo byl zřejmě letos ten nejhorší. Soutěž tedy byla více o taktice a rozumném přístupu než o absolutní rychlosti a dosažené časy byly daleko za možnostmi jednotlivých družstev. Jako první se představilo naše mužské družstvo a s námořnickou rozvahou předvedlo čas 19,18. Hned poté nastoupil náš největší konkurent v boji o titul Bystřec A který se prezentoval časem o dvě desetinky pomalejším. Když se pak v závěru mezi nás vklínil Lanšperk tak nám ani moc nevadilo že nás o vítězství v soutěži připravilo Kunčické B. Z Lanškrouna si tedy odvážíme 17 bodů za druhé místo a sedmibodový náskok v tabulce dvě soutěže před koncem vypadá přinejmenším dost zajímavě.

Ženská kategorie byla blátivým terénem poznamenána ještě více a na prvenství stačil čas který by normálně snad ani nebodoval. Těžko se odhadovaly možnosti běžkyň vepředu a trefit správně vodu byla celkem alchymie. Receptura namíchaná pro naše holky stačila nakonec na čtvrté místo za výkon 21,61. Bohužel před nimi skončily jak Rybeňačky tak Rotnečačky a ženy klesly v tabulce na druhé místo o které se dělí právě s naším městským rivalem.

V závěrečných dvou soutěžích tedy bude o co bojovat a to v obou kategoriích. Je to sport a stát se může všechno, tak nám vy kteří nezávodíte držte palce!!!!

VIDEO ZDE

.

.

VCU Horní Třešňovec

Hornotřešňovský pohár byl druhým dílem víkendového dvojzávodu. Počasí bylo stejně chladné a zamračené jako předchozí den a tak bolehlav některých členů družstva rozhodně nebyl ze sluníčka J. Poprvé a naposled v sezoně závodili muži na 2B s nástřikem a že nám nástřiky celkem sedí jsme si potvrdili i tentokrát. Pohodový útok zakončený parádním nástřikem v čase 19,90 znamenal naše druhé letošní vítězství a po zaváhání Bystřáků také posun do čela tabulky. Holky ani tentokrát neprolomily smůlu z předchozích soutěží a po nedotažení levého proudu skončily s časem 27,09 na 4.místě. I přes mizérii posledních závodů zůstávají v čele tabulky ale náskok se ztenčil na pouhé 2 body.

Také v Třešňovci dopřáli pořadatelé nejlepším týmům finálovou exhibici zpestřenou tím že si závodníci losovali jednotlivé posty. Muži posílili sestavu o Helču Lehkou a ta si samozřejmě vylosovala ten nejsložitější post tedy rozdělovač. Malá slabá žena ale zvládla troják jako velkej silnej chlap a bez problémů hozapojila a dotáhla tam kam měla. No a když Michal s Honzou přemluvily savici aby se ohnula do kádě a zavodnili stroj tak s nástřikem už nebyl žádnej problém. Domů jsme si tedy kromě 20ti bodů odváželi ještě uzenou kýtu a mnoho dalších cen které jsou v Třešňovci vždy parádní.

.

VCU Brandýs nad Orlicí

Závod v Brandýse odstartoval sérii pěti soutěží zbývajících do konce ligy. I přesto že se závodí na fotbalovém hřišti s kvalitním trávníkem tak počasí závodníkům situaci přece jen trochu ztížilo. Běhali obě kategorie souběžně ze dvou základen a tak bylo pořád na co koukat. Z našich družstev se jako první představily ženy a vystoupení to nebylo zrovna povedené. Přisávání vzduchu na savici zapříčinilo výstřik až po dvacáté vteřině a výsledný čas 22,50 který stačil pouze na 5.místo.  Podobně dopadli o něco později i muži když po zaváhání na rozdělovači chyběl proudařům nějaký ten metřík k čáře a trefit těžké Brandýské terče trvalo téměř tři vteřiny. Výkon 19,74 stačil na 7.místo. Soutěž pak pokračovala finálovou vyřazovací částí. Holky vypadly hned v prvním kole a muži kteří to brali jako přípravu na následující den v kole druhém. V tabulce se ani pro jeden z týmů nic moc nezměnilo.

Video ZDE

.

VCU Kučice

Kunčický pohár uzavřel blok osmi závodů v řadě za sebou. Závod odložený kvůli špatnému počasí ani tentokrát neměl na klimatické podmínky štěstí a závodilo se na mokrém a kluzkém terénu. A byly to právě těžké podmínky které způsobily problémy oběma našim družstvům. Nejprve Bankéř a poté i Marfuša uklouzli při doběhu ke stříkací čáře a trefení terčů se o něco protáhlo!!!  V případě mužů tenhle problém neznamenal žádnou ztrátu v celkovém hodnocení ligy protože podobně dopadli i naši největší konkurenti a díky tomu jsme ještě dva bodíky na vedoucí Bystřáky stáhli. Ženy se připravily o velkou část svého náskoku a o setrvání na vedoucí pozici v tabulce budou muset v dalších soutěžích tvrdě bojovat.

Video ZDE

.

.

VCU Mladkov

Sedmý díl ligy se odehrál v Mladkovském hasičském areálu který je mezi závodníky Obrazekoblíben díky rychlé dráze a dvěma pokusům. Mužská sestava doznala vzhledem k době dovolených hned tří změn. Ty ale družstvu nijak neubrali na kvalitě a hned dvakrát se vylepšoval „osobáček“!! Poprvé v hlavní soutěži kdy byla konečně prolomena 18ti sekundová hranice a nová hodnota osobního maxima má hodnotu 17,50!! I přesto to znamenalo „až“ druhé místo v soutěži když nejen nás ale i ligový rekord pokořilo Bystřecké A. Díky bonusovým bodům se nám v tabulce vzdálili na rozdíl 20ti bodů. My si nadále držíme druhou pozici s náskokem 26ti bodů před třetím Bystřeckým B. Druhý rekordní zápis se podařil ve finále na 2B když se časomíra zastavila na hodnotě 15,14 což v tomto soutěžním přídavku znamenalo prvenství.

Ženám se tentokrát příliš nedařilo. Výkon 20,55 který se hodně podobal tomu ze Třebové (zbytečně pozdě voda + prostřik)  stačil až na 6. místo. V celkové tabulce přesto holky v bezpečně vedou se 13ti bodovým náskokem.

VIDEO ZDE

.

VCU Letohrad-Červená

Další pořadatelskou premiérou v letošním ročníku ligy byl závod v naší městské části Červené. Muži startovali jako třetí a po Michalově uklouznutí u základny, Vaškově dvojitém sbírání proudnice a jejím následném nepřipojení nezískali za čas 27,55 ani bod. Je to škoda protože tréninkové pokusy vypadaly hodně nadějně. I přes tuto ztrátu se na postavení v tabulce nic nezměnilo a mužům nadále patří druhé místo.

Svojí pozici si celkem v poklidu uhájily a upevnily ženy. Průměrný výkon 19,00 v pohodě stačil na první místo.

VIDEO ZDE 

.

VCU Česká Třebová

Rychlý sled ligových soutěží nás tentokrát zavedl na Nové náměstí do České Třebové. Stejně jako před týdnem se i tentokrát museli soutěžící vypořádat s teplotou přes 30°c . Muži byli nuceni poprvé v sezoně využít možnost půjčení a tak se na proudu vedle Bankyho objevil Honza Matějka od našich největších soupeřů z Bystřeckého A. Poprvé v sezoně jsme startovali až ve druhé polovině startovního pole ale na výkon to nemělo žádný vliv. To co samotný pokus ovlivnilo bylo nabírání mírně do kopce a především problém s připojením béčka k rozdělovači který Michala zdržoval prvních 20m. Po vyřešení zádrhelu nasadil rychlost Usaina Bolta a zmírnil následky své chyby na minimum. I přesto bylo béčko zamuchlané víc než obvykle a tím pádem lehce pomalejší výstřik. To znamenalo čas 18,58 a 4.místo v soutěži. V tabulce jsme se díky technickým problémům Bystřáků posunuli o pouhý jeden bodík do čela.

Holky nastupovaly ke svému pokusu až téměř poslední a znaly tudíž výkony všech svých soupeřek. To je možná až moc uklidnilo  a voda na kterou proudařky čekaly téměř dvě vteřiny byla určitě zbytečně pomalá.Když k tomu přičteme vteřinové omývání levého terče tak čas 19,86 a třetí místo je maximum které z toho mohlo být. V tabulce si holky nadále v poklidu drží první pozici.

Video ZDE

.

VCU Dolní Třešňovec

Horký letní den přivítal ligová družstva na soutěži v Dolním Třešňovci. Tradiční Zelený pohár proběhl na nástřikové terče a počasí až na zmiňovanou vysokou teplotu bylo ideální čemuž odpovídali předvedené výkony. Muži nastoupili ke svému pokusu jako druzí a jednoznačně dali zapomenout na tréninkové trápení se zamuchlanými béčky. Předvedený výkon sice o 7 desetinek nestačil na Bystřáky ale čas 21,55 , což je nový osobáček v pohodě zajistil bodový příděl za druhé místo. To si v pohodě udržujeme i v celkovém hodnocení ligy.

V ženské kategorii padlo v úvodu několik kvalitních časů ale naše holky to nevyvedlo z míry a stejně jako na všech předchozích soutěžích přejely všechny soupeřky, tentokrát výkonem 23,62 což je stejně jako u mužů nový osobáček.

Finálové představení ve kterém šlo pouze o vítězství už tak povedené nebylo. Muže přibrzdil problém s rozhozenou základnou a holkám bouchlo céčko. No nic aspoň jsme potrénovali.

Video ZDE

.

VCU Bystřec

Třetí pokračování ligy se odehrálo v příjemném prostředí Bystřeckého závodiště a začínalo se jako obvykle kategorií mužů. Náš tým zasáhl do bojů hned v úvodu a pokusil se odpovědět na výkon domácích těsně pod hranicí 18ti vteřin. Zdánlivě reálný cíl se ale splnit nepodařilo. Nepatrně pomalejší voda a lehký prostřik na pravém proudu ubrali potřebné desetinky k vytoužené „sedmnáctce“ a tak jsme za čas 18,43 brali 5.místo. V celkovém pořadí to znamenalo pokles na druhou příčku za vítěze této soutěže Bystřec.

Holky v dosavadním průběhu ligy nenašly přemožitele. I tentokrát předvedly výkon který by v pohodě stačil na prvenství (18,6) leč naplnila se úvaha o tom že při současné sestavě a formě se mohou porazit jedině sami. Nejzkušenější členka týmu zkušeně zatloukla problém se sešroubováním savic na předchozí soutěži i tréninku a neřešený problém vyvrcholil neuznáním platnosti jinak dobrého pokusu. Postavení žen v tabulce se sice nezměnilo a i nadále jim patří průběžné vedení ale náskok se výrazně ztenčil. Snad ty bodíky nebudou nakonec chybět.

video ZDE

.

VCU Černovír

Do druhé ligové soutěže vstupovali obě naše družstva v pozici lídrů průběžného pořadí. Do bojů o zachování tohoto postavení zasáhli nejdříve muži a to hned se startovním číslem 2. Od startu probíhalo vše podle domluvené taktiky s jedinou výjimkou. Objednávka vody v desáté vteřině byla Milhausem vyřízena o vteřinu později a tak měli proudaři víc času než by bylo zdrávo. I přesto se nám povedl velmi dobrý čas 23,17 který vzápětí překonali pouze naši největší soupeři Bystřáci. Nikdo další nás už nepokořil a druhé místo nám na uhájení celkového vedení stačilo.

Ženy si s rolí obhájkyň prvenství poradily bezchybně a pomalu si začínají zvykat na pozici favoritek. Plynulý útok zakončený parádním nástřikem Helči hluboko pod hranicí ligového rekordu nepokazilo ani Marfušino omývání opěry terče na úvod stříkání. Výkon 24,96 v pohodě stačil na první místo a ženy se tak hodně pevně usadily v čele tabulky.

Následující kombinované finálové pokusy ani jednomu z našich družstev úspěch nepřinesly ale to nám na dobré náladě vůbec neubralo. Jen tak dál !!!!

Videjko našich pokusů ZDE

.

.

VCU Orlice

Velká cena Ústeckoorlicka byla po dvou odložených soutěžích zahájena závodem na Orlici. Naše mužské i ženské družstvo si tak odbylo první ostrý start v sezoně, poprvé na Orlici a poprvé v nových dresech. Soutěžilo se dvoukolově ze dvou základen a Obrazekjako první zasáhli do bojů muži jejichž sestavu vystužil v posledním týdnu navrátilec Vašek Mykiska.Jeho přítomnost v týmu měla povzbudivé účinky což se projevilo na tréninku i na samotné soutěži. První lehce zadržený pokus jsme zvládli v čase 19,30 což byl dobrý základ a průběžné třetí místo. Těžké terče nedovolili nikomu z favoritů pokořit 18ti sekundovou hranici a tak před naším druhým pokusem vedl čas 18,17 v podání Kunčic. To byla výzva které jsme neodolali a po bezchybném provedení pokusu a parádní trefě proudařů se na tabuli rozsvítila číslovka 18,09. Na tento výkon už nikdo další nenašel odpověď takže jsme si připsali plný počet bodíků za 1. místo.

Kategorii žen zahájily s číslem 1 naše holky a jednička před jejich cedulkou na výsledkové tabuli zůstala během celé soutěže. Jako jediné dokázaly v obou kolech překonat hranici 19ti vteřin výkony 18,91 a 18,60.  Tím zkompletovaly možná až nečekaný double hned na první ligové soutěži.  Nové dresy jsme tedy pokřtili důstojným způsobem a věřme že se bude dařit i nadále.

Videjko ZDE

.

.

Okresní kolo PS

V Mladkovském hasičském areálu proběhlo v sobotu 12.6. okresní kolo v požárním sportu. Naše zastoupení obstarali muži v kategorii II. Po vítězném okrskovém vystoupení jsme se o totéž chtěli pokusit i tentokrát. Organizátoři se nás pokusili vyvést z míry výzvou k přípravě základny v době kdy byl ještě Bankéř na cestě , hadice ve vleku a většina týmu v kraťasech u kiosku dopňovala tekutiny což bylo v horkém dni velice důležité. Vše jsme vyřešili zkušeně posunem na konec startovního pole. Samotné provedení útoku už bylo bez nemenších problémů i když Bankyho nástřik mohl být o chloupek rychlejší.  Náš výkon těsně přes 30 vteřin v pohodě stačil na vítězství a porazili jsme i většinu týmů z mladší kategorie.

Symbolicky jsme se prvním místem rozloučili se 14 let starou sadou dresů. Od příště už budou naše týmy oděny do nových na kterých onu 14ti letou historii připomíná obrázek sportovce a hasiče v logu sboru.  Tak snad bude éra nových dresů stejně úspěšná.   

Videjko jsem tentokrát udělal ve dvou verzích hudebního doprovodu tak si můžete vybrat podle chuti styl 

 ROCK  nebo  DANCE

.

Okrskové kolo PS

Obrazek

V sobotu 8.května proběhlo v Orlickém areálu na Ostrově okrskové kolo v požárním sportu.Hojná účast našich družstev v minulých letech se stejně jako loni scvrkla pouze na jedno družstvo mužů v kategorii II. Na proudech , rozdělovači a béčkách nastoupili aktivní členové ligového družstva a v zadních řadách vyspravili věkový průměr zkušení veteráni. V pátek dva tréninkové pokusy a do třetice soutěžní pokus(24,6). Všechny tři stejné jak přes kopírák a tak , vzhledem k jejich kvalitě, nemohl být výsledek jiný než první místo !! Poté jsme si cestou na panáka natrénovali pořadovku a po štamprličce Napoleona jsme totéž předvedli rozhodčím J. Pak už jen zbývalo počkat na vyhlášení výsledků které se díky zmatkům ve sčítání časů značně protáhlo. To byl asi jediný zádrhel v jinak povedené Orlické generálce na ligový závod.

Video ZDE

 

TFA Andrlův Chlum

24.dubna proběhla první soutěžní akce roku. Závod jednotlivců v disciplíně TFA která simuluje činnost u zásahu se odehrál v prostoru rozhledny na Andrláku a zúčastnili se ho i naši členové. V elitní kategorii profesionálů se představil Tomáš Lehký a Jakub Hlavsa. V kategorii dobrovolných hasičů člen sousedních Kunčic a veterány nad 40 let zastupoval Míra Křivohlávek. Mimo soutěž si trať vyzkoušela stejně jako loni Adéla Kolářová. Nejlepšího času z našich dosáhl podle očekávání Tomáš Lehký(170,93) který obsadil celkové 7. místo. Následoval Tomáš Valda (234,14) který skončil celkově 22 a mezi dobráky 5. Následoval Jakub Hlavsa (250,25) ten skončil 29 celkově a 20 mezi profíky. Míra Křivohlávek (276,45) byl jediný ve své kategorii a celkově skončil na 40.místě. Výrazné zlepšení proti loňsku předvedla při své exhibici Adéla a vysloužila si bouřlivý potlesk diváků. Ten patří také všem kteří náročný závod dokončili.

Videjka jednotlivých závodníků zde:

Tomáš Lehký

Tomáš Valda

Jakub Hlavsa

Míra Křivohlávek

Adéla Kolářová - na videu se pracuje

.

.

.